Scotsman

Kostki lodu połyskujące w szklance orzeźwiającego napoju, świeży lód płatkowy wypełniający skrzynki z rybami czy wreszcie twardy i suchy lód łuskowy obniżający temperaturę w procesach przemysłowych - to tylko wybrane zastosowania wysokiej jakości lodu produkowanego przez urządzenia Scotsman.

Jeśli poszukujesz wytwornicy lodu dopasowanej do Twoich potrzeb i specyfiki działalności, dobrze trafiłeś. Scotsman od ponad 60 lat czuwa nad tym, by urządzenia były niezawodne i technologicznie zaawansowane, a my od ponad 20 lat kompleksowo obsługujemy naszych Klientów.

60
lat doświadczenia
85
krajów
1 000 000
zainstalowanych urządzeń
17
rodzajów lodu
Kostkarki do

LODU

Właściwie dobrana kostkarka do lodu ma ogromne znaczenie w branży HoReCa. Inny rodzaj lodu sprawdzi się w napojach gazowanych sprzedawanych w sieciowej kawiarni, a jeszcze inny w drinkach serwowanych w restauracji. Wysokiej jakości lód to satysfakcja Twojego Klienta, a także większe oszczędności i zyski dla Twojego biznesu. Dopasuj rozwiązanie do swoich potrzeb!

Zobacz szczegóły

Wytwornice

LODU

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz lód płatkowy do przygotowania ekspozycji świeżej żywności czy przemysłową wytwornicę lodu do instalacji na kutrze rybackim, możesz być pewien, że Scotsman sprosta zadaniu. Wybierz jedną z kilkudziesięciu niezawodnych i wydajnych maszyn przystosowanych do pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Scotsman to pewny wybór!

Zobacz szczegóły

Jak powstaje?

Charakterystyczne sześcienne kostki lodu typu Dice powstają w technologii pionowego parownika, na którym lód zamarza tworząc taflę. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać wysoką wydajność produkcji lodu przy stosunkowo niskich kosztach działania. Pomiędzy każdym cyklem produkcyjnym zbiornik wody wypłukiwany jest świeżą wodą, dzięki czemu minerały zgromadzone po zamarznięciu tafli lodu są usuwane. Długość cyklu wypłukiwania dostosowywana jest do jakości wody zasilającej, dzięki czemu klienci mogą mieć pewność, że do ich szklanek trafi wyłącznie najczystszy lód.

Opcje

Kostki lodu typu Dice dostępne są w kilku opcjach wagowych i rozmiarach w zależności od serii urządzeń:

Seria CU/C 

  • Small Cube 5g - wymiary: szerokość 9,5mm, głębokość 22mm, wysokość 22mm
  • Medium Cube 10g - wymiary: szerokość 22mm, głębokość 22mm, wysokość 22mm

Seria MV

  • Half Large Cube 6g -  wymiary: szerokość 10mm, głębokość 24mm, wysokość 29mm
  • Dice Cube 10g -  wymiary: szerokość 22mm, głębokość 24mm, wysokość 22mm
  • Large Cube 17g -  wymiary: szerokość 29mm, głębokość 24mm, wysokość 29mm

Seria NU

  • Small Cube 5g -  wymiary: szerokość 9,5mm, głębokość 22mm, wysokość 22mm
  • Medium Cube 10g -  wymiary: szerokość 22mm, głębokość 22mm, wysokość 22mm

Seria NW

  • Half Cube 6g -  wymiary: szerokość 13mm, głębokość 26,5mm, wysokość 26mm
  • Full Cube 12g -  wymiary: szerokość 26,5mm, głębokość 26,5mm, wysokość 26mm

Wybrane urządzenia

Globalny zasięg

globalny zasięg scotsman-a

Scotsman wytwarza swój niezwykle szeroki i jakościowy asortyment produktów w 3 fabrykach mieszczących się w USA, Włoszech i Chinach. Oznacza to obecność w 85 krajach - od państw basenu Oceanu Spokojnego na Wschodzie do Kanady na Zachodzie, ze strategicznymi biurami i ośrodkami w Europie, Ameryce i Azji.

Zainstalowano już ponad 1,000,000 wytwornic lodu Scotsman.

Warto wiedzieć

Producent zaleca przeglądy serwisowe co pół roku, a w celu utrzymania gwarancji wymaga czyszczenia, odkamieniania i dezynfekcji urządzenia raz na rok.

Jak często należy wykonywać przeglądy serwisowe?

Wówczas gdy temperatura otoczenia lub warunki pracy (zapylenie, zabudowa) uniemożliwiają zastosowania urządzenia ze skraplaczem chłodzonym powietrzem.

Kiedy wybrać urządzenie z oddzielnym układem chłodniczym?

Producent nie wymaga, ale zaleca zastosowanie filtrów oczyszczających i/lub zmiękczających w zależności od jakości i ilości dostarczanej wody .

Jaki filtr założyć na doprowadzeniu wody?

92-333 Łódź ul. Wydawnicza 17A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 42 678 08 63