Scotsman

Kostki lodu połyskujące w szklance orzeźwiającego napoju, świeży lód płatkowy wypełniający skrzynki z rybami czy wreszcie twardy i suchy lód łuskowy obniżający temperaturę w procesach przemysłowych - to tylko wybrane zastosowania wysokiej jakości lodu produkowanego przez urządzenia Scotsman.

Jeśli poszukujesz wytwornicy lodu dopasowanej do Twoich potrzeb i specyfiki działalności, dobrze trafiłeś. Scotsman od ponad 60 lat czuwa nad tym, by urządzenia były niezawodne i technologicznie zaawansowane, a my od ponad 20 lat kompleksowo obsługujemy naszych Klientów.

60
lat doświadczenia
85
krajów
1 000 000
zainstalowanych urządzeń
17
rodzajów lodu
Kostkarki do

LODU

Właściwie dobrana kostkarka do lodu ma ogromne znaczenie w branży HoReCa. Inny rodzaj lodu sprawdzi się w napojach gazowanych sprzedawanych w sieciowej kawiarni, a jeszcze inny w drinkach serwowanych w restauracji. Wysokiej jakości lód to satysfakcja Twojego Klienta, a także większe oszczędności i zyski dla Twojego biznesu. Dopasuj rozwiązanie do swoich potrzeb!

Zobacz szczegóły

Wytwornice

LODU

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz lód płatkowy do przygotowania ekspozycji świeżej żywności czy przemysłową wytwornicę lodu do instalacji na kutrze rybackim, możesz być pewien, że Scotsman sprosta zadaniu. Wybierz jedną z kilkudziesięciu niezawodnych i wydajnych maszyn przystosowanych do pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Scotsman to pewny wybór!

Zobacz szczegóły

  • kawiarnie i cukiernie
  • restauracje
  • bary
  • dyskoteki i kluby nocne
  • hotele

Kostki lodu Gourmet są znakiem rozpoznawczym marki Scotsman - idealnie czyste, przezroczyste i trwałe. Charakterystyczną cechą kostek Gourmet jest to, że nie mają dziur - dzięki temu powierzchnia wymiany ciepła jest mniejsza, co oznacza, że kostki są bardzo trwałe i długo się rozpuszczają. Pozostają w szklance dłużej niż czas potrzebny na wypicie napoju oraz ograniczają zjawisko rozcieńczania substancji smakowych. Kostki Gourmet są bardzo eleganckie - sprawiają, że napoje wyglądają zachęcająco i podnoszą ich wartość w oczach klientów. Kostki lodu Gourmet sprawdzą się doskonale w long-drinkach, napojach i koktajlach bezalkoholowych oraz w mixach.

Urządzenia

W zależności od zapotrzebowania można wybrać kostkarki z wbudowanymi zbiornikami na lód (zakres wydajności od 24kg/24h do 150kg/24h) lub kostkarki modułowe o większej wydajności (od 150kg/24h do 400kg/24h), do których można dobrać jeden z wielu zbiorników na lód Scotsman.

W hotelach sprawdzi się również dyspenser lodu DXG35 produkujący kostki lodu Gourmet - zapewnia on bezdotykową i higieniczną obsługę wyrzucając po 2-3 kostki lodu bezpośrednio do szklanki czy wiaderka na lód.

Wybrane urządzenia

Globalny zasięg

globalny zasięg scotsman-a

Scotsman wytwarza swój niezwykle szeroki i jakościowy asortyment produktów w 3 fabrykach mieszczących się w USA, Włoszech i Chinach. Oznacza to obecność w 85 krajach - od państw basenu Oceanu Spokojnego na Wschodzie do Kanady na Zachodzie, ze strategicznymi biurami i ośrodkami w Europie, Ameryce i Azji.

Zainstalowano już ponad 1,000,000 wytwornic lodu Scotsman.

Warto wiedzieć

Producent zaleca przeglądy serwisowe co pół roku, a w celu utrzymania gwarancji wymaga czyszczenia, odkamieniania i dezynfekcji urządzenia raz na rok.

Jak często należy wykonywać przeglądy serwisowe?

Wówczas gdy temperatura otoczenia lub warunki pracy (zapylenie, zabudowa) uniemożliwiają zastosowania urządzenia ze skraplaczem chłodzonym powietrzem.

Kiedy wybrać urządzenie z oddzielnym układem chłodniczym?

Producent nie wymaga, ale zaleca zastosowanie filtrów oczyszczających i/lub zmiękczających w zależności od jakości i ilości dostarczanej wody .

Jaki filtr założyć na doprowadzeniu wody?

92-333 Łódź ul. Wydawnicza 17A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 42 678 08 63