Scotsman

Kostki lodu połyskujące w szklance orzeźwiającego napoju, świeży lód płatkowy wypełniający skrzynki z rybami czy wreszcie twardy i suchy lód łuskowy obniżający temperaturę w procesach przemysłowych - to tylko wybrane zastosowania wysokiej jakości lodu produkowanego przez urządzenia Scotsman.

Jeśli poszukujesz wytwornicy lodu dopasowanej do Twoich potrzeb i specyfiki działalności, dobrze trafiłeś. Scotsman od ponad 60 lat czuwa nad tym, by urządzenia były niezawodne i technologicznie zaawansowane, a my od ponad 20 lat kompleksowo obsługujemy naszych Klientów.

60
lat doświadczenia
85
krajów
1 000 000
zainstalowanych urządzeń
17
rodzajów lodu
Kostkarki do

LODU

Właściwie dobrana kostkarka do lodu ma ogromne znaczenie w branży HoReCa. Inny rodzaj lodu sprawdzi się w napojach gazowanych sprzedawanych w sieciowej kawiarni, a jeszcze inny w drinkach serwowanych w restauracji. Wysokiej jakości lód to satysfakcja Twojego Klienta, a także większe oszczędności i zyski dla Twojego biznesu. Dopasuj rozwiązanie do swoich potrzeb!

Zobacz szczegóły

Wytwornice

LODU

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz lód płatkowy do przygotowania ekspozycji świeżej żywności czy przemysłową wytwornicę lodu do instalacji na kutrze rybackim, możesz być pewien, że Scotsman sprosta zadaniu. Wybierz jedną z kilkudziesięciu niezawodnych i wydajnych maszyn przystosowanych do pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Scotsman to pewny wybór!

Zobacz szczegóły

  • supermarkety
  • hipermarkety

Lód łuskowy jest najzimniejszą i najtwardszą formą lodu. Zawiera tylko 2% wody, wygląda jak kawałki szkła, ma nieregularny kształt, a jego grubość może być regulowana między 1 a 2mm. Lód łuskowy topi się wolno, idealnie nadaje się na ekspozycje o dużej powierzchni - od 5m² do 15 m². Lód łuskowy jest zimny i suchy w czasie produkcji, ale jego temperatura rośnie w czasie przechowywania w zbiorniku, a poziom wilgotności wzrasta wystarczająco, by użyć go w bezpośrednim kontakcie z rybami lub inną żywnością. Zapewnia najdłuższy okres schładzania i utrzymania wilgoci, dzięki czemu ekspozycja utworzona z lodu łuskowego jest trwała.

Urządzenia

Od wielu lat urządzenia Scotsman wybierane do hipermarketów to seria MAR o zakresie wydajności od 426 kg/24h do 2450 kg/24h. Urządzenia MAR oparte są na technologii poziomego parownika. Ich elegancki wygląd pozwala na zainstalowanie ich na sali sprzedażowej. Dostępne są wersje kompaktowe - z pełnym wyposażeniem chłodniczym lub split, które podłączane są do centralnego układu chłodniczego obiektu. Urządzenia MAR znane są ze swej wieloletniej wytrzymałości i niezawodności. Wraz z odpowiednio dobranymi zbiornikami i wózkami na lód usprawniają pracę na terenie sklepu i zapewniają świeże produkty.

Wybrane urządzenia

Globalny zasięg

globalny zasięg scotsman-a

Scotsman wytwarza swój niezwykle szeroki i jakościowy asortyment produktów w 3 fabrykach mieszczących się w USA, Włoszech i Chinach. Oznacza to obecność w 85 krajach - od państw basenu Oceanu Spokojnego na Wschodzie do Kanady na Zachodzie, ze strategicznymi biurami i ośrodkami w Europie, Ameryce i Azji.

Zainstalowano już ponad 1,000,000 wytwornic lodu Scotsman.

Warto wiedzieć

Producent zaleca przeglądy serwisowe co pół roku, a w celu utrzymania gwarancji wymaga czyszczenia, odkamieniania i dezynfekcji urządzenia raz na rok.

Jak często należy wykonywać przeglądy serwisowe?

Wówczas gdy temperatura otoczenia lub warunki pracy (zapylenie, zabudowa) uniemożliwiają zastosowania urządzenia ze skraplaczem chłodzonym powietrzem.

Kiedy wybrać urządzenie z oddzielnym układem chłodniczym?

Producent nie wymaga, ale zaleca zastosowanie filtrów oczyszczających i/lub zmiękczających w zależności od jakości i ilości dostarczanej wody .

Jaki filtr założyć na doprowadzeniu wody?

92-333 Łódź ul. Wydawnicza 17A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 42 678 08 63