Scotsman

Kostki lodu połyskujące w szklance orzeźwiającego napoju, świeży lód płatkowy wypełniający skrzynki z rybami czy wreszcie twardy i suchy lód łuskowy obniżający temperaturę w procesach przemysłowych - to tylko wybrane zastosowania wysokiej jakości lodu produkowanego przez urządzenia Scotsman.

Jeśli poszukujesz wytwornicy lodu dopasowanej do Twoich potrzeb i specyfiki działalności, dobrze trafiłeś. Scotsman od ponad 60 lat czuwa nad tym, by urządzenia były niezawodne i technologicznie zaawansowane, a my od ponad 20 lat kompleksowo obsługujemy naszych Klientów.

60
lat doświadczenia
85
krajów
1 000 000
zainstalowanych urządzeń
17
rodzajów lodu
Kostkarki do

LODU

Właściwie dobrana kostkarka do lodu ma ogromne znaczenie w branży HoReCa. Inny rodzaj lodu sprawdzi się w napojach gazowanych sprzedawanych w sieciowej kawiarni, a jeszcze inny w drinkach serwowanych w restauracji. Wysokiej jakości lód to satysfakcja Twojego Klienta, a także większe oszczędności i zyski dla Twojego biznesu. Dopasuj rozwiązanie do swoich potrzeb!

Zobacz szczegóły

Wytwornice

LODU

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz lód płatkowy do przygotowania ekspozycji świeżej żywności czy przemysłową wytwornicę lodu do instalacji na kutrze rybackim, możesz być pewien, że Scotsman sprosta zadaniu. Wybierz jedną z kilkudziesięciu niezawodnych i wydajnych maszyn przystosowanych do pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Scotsman to pewny wybór!

Zobacz szczegóły

  • kutry rybackie
  • porty
  • zakłady przetwórstwa rybnego

Świeża ryba to produkt niezwykle wymagający - już od pierwszych momentów od połowu aż do chwili, gdy trafia na ladę ekspozycyjną w sklepie potrzebuje odpowiednich warunków, które spełnia lód łuskowy. Zimny, twardy, przypominający kawałki szkła o grubości od 1 do 2mm zapewnia doskonałe schłodzenie ryb. Można go z powodzeniem zastosować w bezpośrednim kontakcie ze skórą ryby, bez obawy o tzw. suszki. Choć jest zimny w momencie produkcji, jego temperatura z czasem spada, a poziom wilgotności rośnie. 

Lód łuskowy typu Scale może towarzyszyć w całym łańcuchu dystrybucji ryb. Wytwornice lodu można zainstalować na kutrze rybackim, w porcie czy zakładzie przetwórstwa rybnego.

Urządzenia

Wytwornice lodu łuskowego Scotsman dostępne są w dwóch seriach: z poziomym parownikiem w postaci bębna - seria MAR oraz z pionowym parownikiem w postaci bębna - seria ES/EC. Przemysłowe wytwornice lodu przystosowane są do montażu w zakładach stacjonarnych, jak i na kutrach rybackich czy w portach. Urządzenia można ustawić też na szczycie komór chłodniczych. Producent przewidział wersje pracujące na wodzie słodkiej, jak i słonej. Do każdej z wytwornic lodu można dobrać odpowiedni zasobnik na lód czy też system transportu lodu w postaci wózków, który znacznie ułatwi codzienną obsługę urządzenia. Zakres wydajności sięga 5000 kg/24h.

Wybrane urządzenia

Globalny zasięg

globalny zasięg scotsman-a

Scotsman wytwarza swój niezwykle szeroki i jakościowy asortyment produktów w 3 fabrykach mieszczących się w USA, Włoszech i Chinach. Oznacza to obecność w 85 krajach - od państw basenu Oceanu Spokojnego na Wschodzie do Kanady na Zachodzie, ze strategicznymi biurami i ośrodkami w Europie, Ameryce i Azji.

Zainstalowano już ponad 1,000,000 wytwornic lodu Scotsman.

Warto wiedzieć

Producent zaleca przeglądy serwisowe co pół roku, a w celu utrzymania gwarancji wymaga czyszczenia, odkamieniania i dezynfekcji urządzenia raz na rok.

Jak często należy wykonywać przeglądy serwisowe?

Wówczas gdy temperatura otoczenia lub warunki pracy (zapylenie, zabudowa) uniemożliwiają zastosowania urządzenia ze skraplaczem chłodzonym powietrzem.

Kiedy wybrać urządzenie z oddzielnym układem chłodniczym?

Producent nie wymaga, ale zaleca zastosowanie filtrów oczyszczających i/lub zmiękczających w zależności od jakości i ilości dostarczanej wody .

Jaki filtr założyć na doprowadzeniu wody?

92-333 Łódź ul. Wydawnicza 17A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 42 678 08 63