Scotsman

Kostki lodu połyskujące w szklance orzeźwiającego napoju, świeży lód płatkowy wypełniający skrzynki z rybami czy wreszcie twardy i suchy lód łuskowy obniżający temperaturę w procesach przemysłowych - to tylko wybrane zastosowania wysokiej jakości lodu produkowanego przez urządzenia Scotsman.

Jeśli poszukujesz wytwornicy lodu dopasowanej do Twoich potrzeb i specyfiki działalności, dobrze trafiłeś. Scotsman od ponad 60 lat czuwa nad tym, by urządzenia były niezawodne i technologicznie zaawansowane, a my od ponad 20 lat kompleksowo obsługujemy naszych Klientów.

60
lat doświadczenia
85
krajów
1 000 000
zainstalowanych urządzeń
17
rodzajów lodu
Kostkarki do

LODU

Właściwie dobrana kostkarka do lodu ma ogromne znaczenie w branży HoReCa. Inny rodzaj lodu sprawdzi się w napojach gazowanych sprzedawanych w sieciowej kawiarni, a jeszcze inny w drinkach serwowanych w restauracji. Wysokiej jakości lód to satysfakcja Twojego Klienta, a także większe oszczędności i zyski dla Twojego biznesu. Dopasuj rozwiązanie do swoich potrzeb!

Zobacz szczegóły

Wytwornice

LODU

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz lód płatkowy do przygotowania ekspozycji świeżej żywności czy przemysłową wytwornicę lodu do instalacji na kutrze rybackim, możesz być pewien, że Scotsman sprosta zadaniu. Wybierz jedną z kilkudziesięciu niezawodnych i wydajnych maszyn przystosowanych do pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Scotsman to pewny wybór!

Zobacz szczegóły

  • szpitale i przychodnie
  • gabinety fizjoterapeutyczne
  • gabinety kosmetyczne
  • gabinety stomatologiczne i ortodontyczne
  • laboratoria

Kostki typu Gourmet doskonale sprawdzają się w zastosowaniach medycznych i kosmetycznych. Dzięki technologii, w której powstają są krystalicznie czyste i higieniczne oraz łatwe w użyciu - wygodnie można napełnić nimi np. torebki sanitarne. Dodatkowym atutem jest fakt, że kostki Gourmet topią się bardzo wolno. Trzy opcje wagowe pozwalają na wybór odpowiedniego lodu w zależności od zapotrzebowania. 

Przykładowe zastosowania tego typu lodu to:

  • pierwsza pomoc - lód zastosowany w przypadku zwichnięć, złamań czy innych urazów przynosi ulgę działając przeciwbólowo i przeciwzapalnie, a także łagodzi skurcze mięśni i obniża temperaturę zarówno na poziomie skórnym, jak i mięśniowym
  • kosmetologia - lód jest podstawowym elementem w terapiach kosmetycznych w celu redukcji zmarszczek. W niechirurgicznych zabiegach twarzy szklane naczynia wypełniane lodem są delikatnie rolowane po skórze, wpływając na tonację skóry twarzy i redukcję zmarszczek przywracając jedwabistą i rozświetloną skórę
  • ortodoncja - lód redukuje opuchliznę i stan zapalny, stanowiąc jeden z najlepszych sposobów hamowania rozwoju ropieni. Lód jest też przydatny w implantologii minimalizując rozwój stanów zapalnych.

Urządzenia

Dla zastosowań medycznych najczęściej wybierane są urządzenia z wbudowanymi zbiornikami o niewielkich wydajnościach (od 24kg/24h do 85kg/24h). Popularne są wersje urządzeń produkujących kostkę małą o wadze 8g,

Wybrane urządzenia

Globalny zasięg

globalny zasięg scotsman-a

Scotsman wytwarza swój niezwykle szeroki i jakościowy asortyment produktów w 3 fabrykach mieszczących się w USA, Włoszech i Chinach. Oznacza to obecność w 85 krajach - od państw basenu Oceanu Spokojnego na Wschodzie do Kanady na Zachodzie, ze strategicznymi biurami i ośrodkami w Europie, Ameryce i Azji.

Zainstalowano już ponad 1,000,000 wytwornic lodu Scotsman.

Warto wiedzieć

Producent zaleca przeglądy serwisowe co pół roku, a w celu utrzymania gwarancji wymaga czyszczenia, odkamieniania i dezynfekcji urządzenia raz na rok.

Jak często należy wykonywać przeglądy serwisowe?

Wówczas gdy temperatura otoczenia lub warunki pracy (zapylenie, zabudowa) uniemożliwiają zastosowania urządzenia ze skraplaczem chłodzonym powietrzem.

Kiedy wybrać urządzenie z oddzielnym układem chłodniczym?

Producent nie wymaga, ale zaleca zastosowanie filtrów oczyszczających i/lub zmiękczających w zależności od jakości i ilości dostarczanej wody .

Jaki filtr założyć na doprowadzeniu wody?

92-333 Łódź ul. Wydawnicza 17A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 42 678 08 63