Scotsman

Kostki lodu połyskujące w szklance orzeźwiającego napoju, świeży lód płatkowy wypełniający skrzynki z rybami czy wreszcie twardy i suchy lód łuskowy obniżający temperaturę w procesach przemysłowych - to tylko wybrane zastosowania wysokiej jakości lodu produkowanego przez urządzenia Scotsman.

Jeśli poszukujesz wytwornicy lodu dopasowanej do Twoich potrzeb i specyfiki działalności, dobrze trafiłeś. Scotsman od ponad 60 lat czuwa nad tym, by urządzenia były niezawodne i technologicznie zaawansowane, a my od ponad 20 lat kompleksowo obsługujemy naszych Klientów.

60
lat doświadczenia
85
krajów
1 000 000
zainstalowanych urządzeń
17
rodzajów lodu
Kostkarki do

LODU

Właściwie dobrana kostkarka do lodu ma ogromne znaczenie w branży HoReCa. Inny rodzaj lodu sprawdzi się w napojach gazowanych sprzedawanych w sieciowej kawiarni, a jeszcze inny w drinkach serwowanych w restauracji. Wysokiej jakości lód to satysfakcja Twojego Klienta, a także większe oszczędności i zyski dla Twojego biznesu. Dopasuj rozwiązanie do swoich potrzeb!

Zobacz szczegóły

Wytwornice

LODU

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz lód płatkowy do przygotowania ekspozycji świeżej żywności czy przemysłową wytwornicę lodu do instalacji na kutrze rybackim, możesz być pewien, że Scotsman sprosta zadaniu. Wybierz jedną z kilkudziesięciu niezawodnych i wydajnych maszyn przystosowanych do pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Scotsman to pewny wybór!

Zobacz szczegóły

  • zakłady przetwórstwa rybnego
  • zakłady przetwórstwa mięsnego
  • zakłady spożywcze

Wilgotny i zimny lód płatkowy jest idealnym środkiem wykorzystywanym w całym łańcuchu dystrybucji ryb: od połowu, poprzez transport aż do lad ekspozycyjnych. Dlaczego warto przechowywać tak wrażliwy i szybko psujący się produkt, jakim są świeże ryby, w lodzie? Chłodnie,w których panują temperatury rzędu -1ºC +2ºC mogą stopniowo pozbawiać wilgoci skórę i mięso świeżej ryby. Tymczasem lód nie tylko utrzymuje temperaturę ryby na poziomie 0ºC, ale też rozpuszczając się stopniowo uwalnia wilgoć. Otacza produkt zimnym powietrzem o bardzo dużej wilgotności względnej. Dzięki niemu produkt pozostaje świeży i zachowuje swoją wagę.

Lód płatkowy typu Flake czy Super Flake jest także stosowany w przetwórstwie mięsnym, zwłaszcza przy produkcji kiełbas czy parówek. Pozwala utrzymać stałą, niską temperaturę w procesie produkcyjnym i uwalnia wilgoć, która pozwala uzyskać jednorodną strukturę wyrobu. W ubojniach drobiu lód służy do szybkiego i skutecznego schładzania tuszek i elementów drobiowych.

W zakładach produkujących gotowe dania lód płatkowy jest z powodzeniem wykorzystywany do szybkiego obniżania temperatury produktu po procesie gotowania. Jest to rozwiązanie zapewniające wymierne oszczędności w zużyciu energii elektrycznej w porównaniu do konwencjonalnych chillerów i chłodni.

Urządzenia

W zastosowaniu przemysłowym optymalnym wyborem będą urządzenia modułowe produkujące lód typ Super Flake, czyli seria MF. Producent przewidział urządzenia ze skraplaczem chłodzonym wodą lub powietrzem, ewentualnie ze oddzielnym skraplaczem chłodzonym powietrzem. W zakładach produkcyjnych często instalowane są także wytwornice lodu w wersji splt, przeznaczone do podłączenia do oddzielnego lub centralnego układu chłodniczego. Zakres wydajności urządzeń MF wynosi od 330 kg/24h do 2500 kg/24h.

Wybrane urządzenia

Globalny zasięg

globalny zasięg scotsman-a

Scotsman wytwarza swój niezwykle szeroki i jakościowy asortyment produktów w 3 fabrykach mieszczących się w USA, Włoszech i Chinach. Oznacza to obecność w 85 krajach - od państw basenu Oceanu Spokojnego na Wschodzie do Kanady na Zachodzie, ze strategicznymi biurami i ośrodkami w Europie, Ameryce i Azji.

Zainstalowano już ponad 1,000,000 wytwornic lodu Scotsman.

Warto wiedzieć

Producent zaleca przeglądy serwisowe co pół roku, a w celu utrzymania gwarancji wymaga czyszczenia, odkamieniania i dezynfekcji urządzenia raz na rok.

Jak często należy wykonywać przeglądy serwisowe?

Wówczas gdy temperatura otoczenia lub warunki pracy (zapylenie, zabudowa) uniemożliwiają zastosowania urządzenia ze skraplaczem chłodzonym powietrzem.

Kiedy wybrać urządzenie z oddzielnym układem chłodniczym?

Producent nie wymaga, ale zaleca zastosowanie filtrów oczyszczających i/lub zmiękczających w zależności od jakości i ilości dostarczanej wody .

Jaki filtr założyć na doprowadzeniu wody?

92-333 Łódź ul. Wydawnicza 17A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 42 678 08 63